TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Organizacje lekarskie przeciwne wystawianiu e-zwolnień
Federacja PZ, 2017-03-31 13:12:29

29 marca br. we Wrocławiu spotkali się przedstawiciele Federacji Porozumienie Zielonogórskie, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Polskiej Federacji Pracodawców Prywatnych Ochrony Zdrowia.

Tematem rozmów była Ustawa o sieci szpitali, zasady funkcjonowania i finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w obliczu planowanych zmian oraz obowiązek wystawiania przez lekarzy elektronicznych zwolnień lekarskich - od 1 stycznia 2018 r.

W sprawie e-zwolnień przedstawiciele organizacji lekarskich uznali, że od półtora roku nie uwzględniono żadnego z wcześniej zgłaszanych przez środowiska medyczne postulatów i podtrzymują stanowisko, że aplikacja przygotowana przez ZUS wymaga znaczących poprawek, a do czasu ich wprowadzenia nie rekomendują lekarzom zakładania kont na portalu oraz wystawiania zwolnień w systemie elektronicznym ZUS.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT