TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Teresa Dobrzańska-Pielichowska na gali plebiscytu Kobiety Medycyny
Federacja PZ, 2017-05-19 21:12:45

-Lekarz rodzinny jest w wielu środowiskach instytucją, której nic nie zastąpi.

Ta praca przynosi ogromną satysfakcję, przede wszystkim z powodu bezpośredniego kontaktu z pacjentem - mówiła wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Teresa Dobrzańska-Pielichowska w swoim wystąpieniu podczas uroczystej gali plebiscytu Kobiety Medycyny 2017, która odbyła się 17 maja w Warszawie. Przypomnijmy, że Teresa Dobrzańska-Pielichowska w tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez redakcję Portali Medycznych, znalazła się w pierwszej piątce. Jest to jedyny w Polsce plebiscyt, który poprzez głosowanie internautów wyróżnia najbardziej aktywne i skuteczne kobiety związane z medycyną i systemem ochrony zdrowia.

Plebiscyt od lat odbywa się pod patronatem prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier” Jolanty Kwaśniewskiej, a w tym roku patronat nad wydarzeniem objął także minister zdrowia. Konkurs wspierają także: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego podkreśla wspaniałą atmosferę tego spotkania wyjątkowych kobiet, a także fakt, że doceniono panie reprezentujące różne środowiska związane z medycyną i systemem zdrowia. Podczas gali redakcja poinformowała także o uruchomieniu nowego portalu, stworzonego specjalnie dla kobiet: www.KobietyiMedycyna.

„Sukces plebiscytu zainspirował nas do stworzenia w internecie miejsca dla kobiet, które na co dzień zajmują się medycyną , ale nie tylko – także dla tych, które fascynuje ten świat. Bo okazuje się, że nie ma miejsca dedykowanego tej właśnie grupie. Tak powstał pomysł stworzenia portalu dla aktywnych , ciekawych świata, nowoczesnych pań:  kobiecej strony medycyny. Chcemy stworzyć miejsce wymiany doświadczeń, źródło informacji związanych ze zdrowiem i dziedzinami pokrewnymi, ale też z codziennym życiem każdej kobiety – wyjaśnia redaktor naczelna redakcji Monika Wysocka.

Na nowym portalu można przeczytać m.in. wywiad z Teresą Dobrzańską-Pielichowską:
„Często zastanawiamy się pracując dla takiej organizacji jak Federacja Związków Pracodawców kim jesteśmy bardziej: lekarzem czy pracodawcą i działaczem. Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, bo z jednej strony praca zawodowa jako lekarz jest fascynująca i satysfakcjonująca, ale nie mielibyśmy takich sukcesów federacyjnych gdyby nie nasza działalność na rzecz organizacji czyli innych kolegów lekarzy” - mówi w wywiadzie wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego w odpowiedzi na pytanie, która z jej licznych aktywności jest dla niej najważniejsza.
fot. Anna Gałeszewska


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT