Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu . Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu . Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu.
Wszystkie głosy na Annę Osowską!
Biuro Federacji PZ, 2019-03-08 15:21:32

Można już głosować na kandydatki w tegorocznej edycji plebiscytu „Kobiety medycyny”. Wśród nominowanych jest Anna Osowska,  prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie. Gorąco zachęcamy do wybrania tej właśnie kandydatki. Głosowanie trwa do 15 kwietnia br. Uwaga! W tym roku zmieniły się jego zasady: jedna osoba (z jednego adresu j IP) może oddać jeden głos każdego dnia.

https://kobietyimedycyna.pl/kobiety-medycyny-2019/glosuj/
 
Plebiscyt organizuje od 2013 roku redakcja portali „Kobiety i Medycyna” oraz “Portale Medyczne”.  Jego ideą jest pokazanie, jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych. Redakcję wspiera Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Redakcja tak prezentuje Annę Osowską:

 „Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog.
Miejsce pracy: NZOZ “Nasza Przychodnia” w Sępopolu. Anna Osowska jest prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie. Jest lekarzem, założycielką POZ w Sępopolu i… pisarką. Pisze powieści obyczajowe: “W cieniu papierówki” (2013 r.) oraz “Ucieczka” (2017r.). Spotkania autorskie za każdym razem zawierają elementy promocji Warmii i Mazur, zachęcają do badań profilaktycznych, a poprzez rozmowy o bohaterce powieści, lekarce, która musiała usiąść po drugiej stronie biurka jako pacjentka onkologiczna, wiele osób zmienia podejście do osób leczących się onkologicznie, osoby chore zaś odzyskują wiarę, że można korzystać z życia mimo trudów związanych z procesem leczenia. Anna Osowska od lat walczy o godne i bezpieczne warunki leczenia polskich pacjentów. W 1993 roku w Gminie Sępopol z jej inicjatywy powstało Koło Cukrzyków, w ramach którego organizuje akcje profilaktyczne i comiesięczne wykłady. Szkoła Cukrzycy w Sępopolu jest pierwszą na Warmii i Mazurach. Za swoją działalność na rzecz diabetyków otrzymała od nich wiele wyróżnień, m.in. Honorową i Złotą Odznakę Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Medal XX – Lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za szczególne zasługi dla rozwoju PSD. Działa też na rzecz chorych onkologicznie: w 1996r. zorganizowała w Sępopolu Dni Walki z Rakiem oraz naukę samobadania piersi; angażując cała lokalną społeczność. Za wykłady prozdrowotne prowadzone w przedszkolu, szkołach gminnych, gminne akcje prozdrowotne, opiekę nad cukrzykami dwukrotnie otrzymała tytuł Woluntariusza roku (2007 i 2011). W ramach współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem SALOS zorganizowała opiekę medyczną nad dziećmi z rodzin ubogich (200 osób) w Stanicy SALOS Rutka. Uczestniczy w działaniach prozdrowotnych MOPS w Bartoszycach, zajmuje się edukacją, wykładając m.in. na Uniwersytecie III Wieku w Bartoszycach, podczas seminarium „OSOBY STARSZE W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ” oraz na Wydziale Zdrowia UW w Olsztynie podejmując tematykę chorób cywilizacyjnych, cukrzycy, starości, zespołów otępiennych, chorób tarczycy. Za swoją działalność w 2014 r od Prezydenta RP otrzymała Srebrny Krzyż za Zasługi, a w 2018 tytuł Kobiety z Charakterem, w kategorii: Zdrowie i Polityka Społeczna, przyznany w Olsztynie podczas XI Gali przez kapitułę Warmińsko- Mazurskiego Stowarzyszenia Forum Kobiet”.


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT