Kim jest i jakie ma uprawnienia opiekun faktyczny pacjenta - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Szansa na zdobycie certyfikatu jakości POZ nieodpłatnie
Federacja PZ, 2016-06-03 14:19:36

Tylko do 17 czerwca b.r. można się zgłaszać do I edycji projektu "Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki", organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. W pierwszym naborze zostanie wyłonionych 250 praktyk POZ, które przejdą proces akredytacyjny oraz 100 wizytatorów, którzy zajmą się koordynacją tego procesu.

Program akredytacji podstawowej opieki zdrowotnej wraz z zestawem standardów został opracowany przez CMJwOZ w 2011 r. Według tego dokumentu, standardy akredytacyjne dla POZ obejmują wymogi zgrupowane w kilku działach. Promują m.in. sprawną organizację praktyk, respektowanie praw pacjenta, pracę zespołową, wszechstronność i bezpieczeństwo opieki zdrowotnej, działania na rzecz poprawy jakości, infrastrukturę ( w tym informatyzację). Proces akredytacyjny to nie tylko możliwość uzyskania certyfikatu jakości, ale też poprawy organizacji praktyki.

Do projektu mogą zgłaszać się podmioty udzielające świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, posiadające umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia (zwanym dalej NFZ) i przystępujące po raz pierwszy do procesu akredytacji.

Szczegóły rekrutacji: http://www.cmj.org.pl/poz/info-wstepne-1.php
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT