Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu. Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu. Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu.
Pamiętamy o zmarłych kolegach - lekarzach
Biuro Federacji PZ, 2021-10-29 10:17:55

1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. To święto kościelne, podczas którego modlimy się, odwiedzamy groby naszych bliskich i spotykamy się z przyjaciółmi i znajomymi.

I wspominamy tych, którzy odeszli pozostawiając nas w żałobie. Szczególnie pamiętamy o tych, którzy stracili życie z powodu pandemii Covid - 19. Do tej pory w Polsce z powodu tej groźnej choroby zmarło ponad 75 tysięcy osób.

Nie zapominamy o naszych kolegach - lekarzach, którzy odeszli. Wielu z nich zmarło w ostatnich miesiącach lecząc swoich pacjentów podczas pandemii Covid -19. Ministerstwo Zdrowia podaje niepełne, ale i tak zatrważające dane. Szacuje się, że w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło co najmniej 300 lekarzy, ponad 200 pielęgniarek, ponad 60 dentystów. Wszystkie te osoby na co dzień miały kontakt z pacjentami, często chorymi na Covid.

To są ciche ofiary tej pandemii. Ci, którzy na pierwszej linii frontu cały czas mieli i mają bezpośredni kontakt z pacjentem - lekarze rodzinni i wspomagający ich w pracy personel medyczny.

Z powodu zakażenia koronawirusem, często od swoich pacjentów, którym nieśli pomoc, zachorowali na Covid-19 i umarli. Nasi koledzy - lekarze.

Taki mamy zawód i często takie ponosimy ofiary.

Dziś składamy im hołd.

Cześć ich pamięci!

Zarząd Federacji Porozumienie Zielonogórskie
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT